Alapítványunk mantrailinges önkéntesei sikerrel zárult bevetésen jártak – 2022.12.14 – Délegyháza

2022.12.14-én szerda 17:00 körül érkezett egy riasztás a Magyar Rescue 4×4 -től Alapítványunkhoz, egy Délegyházán eltűnt idős, demens férfi eltűnésével kapcsolatban, aki délelőtt 11 óra körül ismeretlen helyre távozott és azóta nem adott magáról életjelet.

Csapatunk 3 fővel és 3 kutyával érkezett a helyszínre, ahol eligazítás és szagminta rögzítés után, 20:00 körül Vékony Katalin és Darla kezdték meg a lakóhelytől az eltűnt személy nyomának követését. Másfél kilométeres nyomkidolgozás után Darla elfáradt, így az utolsó biztos ponthoz visszatérve, Bérdi Fruzsina és Koda folytatta a munkát, akik a csapatot a faluközpontban levő buszmegállóhoz vezették, majd onnan Dunavarsány irányába elindulva a nyomot elvesztették. Itt az utolsó biztos pontként a buszmegálló környékét határoztuk meg, így onnan terveztük indítani a harmadik mantrailinges kutyánkat, viszont indulás előtt érkezett a jó hír, hogy a keresett személyt Soroksáron épségben megtalálták.

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a kutyák valószínűsíthetően helyes irányban dolgoztak, ugyanis a keresett személy, feltehetően autóbusszal hagyta el a települést.

Köszönjük a Magyar Rescue 4×4 -nek a felkérést és a bizalmat, illetve a profi mentésirányítást és a helyszín biztosítást!
Továbbá köszönjük a polgárőrségnek a kíséretet, mely nagyban segítette a biztonságos és zavartalan munkavégzésünket.
Valamint, köszönet illet minden résztvevő szervezetet és önkéntes civilt, a munkájukért és az együttműködésért.
Civil önkéntesek