HKR Coursing Klub

A Coursing azaz műnyúl üldözés, eredetileg agarak számára kitalált sport, de napjainkban már nagy népszerűségnek örvend a zsákmányos, egyéb fajtájú illetve keverék kutyával rendelkező gazdik körében is. A sport lényege, hogy egy “nyúlgép” segítségével, fordító tárcsákon végig vezetett vékony, hosszú (800-1000 m) kötél végére kötött műnyulat húznak  cikk-cakkban egy arra alkalmas mezőn vagy legelőn, hogy a zsákmányos  kutyák megüldözhessék és természetesen a futamok végén elkaphassák azt.
Egy coursing edzés, a profi sport kutyák versenyfelkészítésén túl, nagyon alkalmas a hobbi kutyák lefárasztására, energiáik kontrollált levezetésére de akár a zsákmányosság fejlesztésére, “bekapcsolására” is kiváló, így a különböző  szakterületeken dolgozó munkakutyáknak is remek keresztedzés lehet.
Mi 2016 őszén jártunk először egy coursing edzésen, ahol azonnal beleszerettünk a dologba és megláttuk a benne rejlő lehetőséget. Hazánkban, akkoriban még nagyon kevés helyen és csak rendszertelenül, évente néhány alkalommal volt elérhető coursing edzés, viszont mi úgy gondoltuk, hogy nagyon nagy igény lenne, egy viszonylag rendszeres, baráti hangulatú, közösségépítő edzés lehetőségre, így 2017 szeptemberében útjára indítottuk, az azóta már országszerte népszerű HKR Coursing edzéseket. 2018-ban rendeztük első házi coursing versenyünket, “Pünkösdi Hajsza” néven, melyet a nagy sikerre való tekintettel azóta minden év Pünkösd hétfőjén, egyre több résztvevővel rendezünk meg. Az edzéseknek és a versenyeknek többnyire a Tahitótfaluban található, versenyagarak futtatására is kiválóan alkalmas, 3 hektáros, gondozott, ősgyepes pályánk ad otthont, mely közvetlenül a Duna partján található, ezért rendezvényeinket sokan, strandolós, piknikezős, egész napos programként szokták látogatni. Az utóbbi időben, az ország több részéről is érkezett hozzánk felkérés, kutyaiskoláktól és kutyás sportkluboktól, hogy amint időnk engedi, náluk is tartsunk coursing edzést, így az ország egyre több szegletébe juthat el a HKR rendezvények egyedi hangulata.
Jelenleg a tahitótfalui edzéseken és versenyeken túl, Algyőn és Zalalövőn vannak meghirdetett edzéseink, de folyamatban van több további helyszín egyeztetése is.